Галоўная старонка

НАШ ДЭВІЗ:

Любіць, песціць малых,
ім аддаваць цяпло душы сваёй,
і іх усмешку бачыць,
як узнагароду

МЫ РАДЫ ВIТАЦЬ ВАС:
Панядзелак – пятнiца: 7.00 – 18.00
Субота, нядзеля: выхадныя днi
Дзверы нашага дзіцячага сада
заўсёды адчынены для вясёлых, гарэзных,
дапытлiвых малых і іх бацькоў!
Паважаныя бацькі!
УВАГА!
Змяніўся адрас размяшчэння СЛУЖБЫ "АДНО АКНО".
Адрас службы "АДНО АКНО":
вул. Дзяржынскага, д. 3, 225409, г. Баранавічы, Брэсцкая вобласць
Тэлефон службы "АДНО АКНО":
тэл. / факс (8 0163) 64 40 84, 64 40 94, 64 46 85 142 (кароткі нумар)
Рэжым працы службы "АДНО АКНО":
Панядзелак-чацвер: з 8.00 – 19.00, без перапынку на абед
Пятніца: з 8.00-20.00, без перапынку на абед
Субота, нядзеля - выхадны.
12 сакавіка 2022: з 8.00-18.00

Інфармацыя аб наяўнасці (адсутнасці) свабодных месцаў ва ўстановах дашкольнай адукацыі Брэсцкай вобласці. Інтэрактыўная карта.

Інтэрактыўная карта адукацыі горада Баранавічы

Перад пачаткам кожнага навучальнага года бацькоў хвалююць пытанні: у якой дзіцячы сад вызначыць дзіця? Ці маюцца ў абранай установе вольныя месцы? А таксама бацькоў-школьнікаў цікавіць профільная адукацыя, напрамкі работы спецыяльнай і дадатковай адукацыі. Усе адказы на гэтыя пытанні можна знайсці на інтэрактыўнай карце ўстаноў адукацыi нашага горада.

Інтэрактыўная карта ўстаноў адукацыі, апублікаваная на сайце ўпраўлення па адукацыі Баранавіцкага гарвыканкама, уяўляе сабой візуальную інфармацыйную сістэму аб установах дашкольнай, агульнай сярэдняй, спецыяльнай і дадатковай адукацыі.

Інтэрактыўная карта мае наглядную і зразумелую структуру дадзеных, яе можна запусціць з любых мабільных прылад. Трэба перайсці па спасылцы, выбраць ўзровень адукацыі - дашкольная, агульная сярэдняя, дадатковая, спецыяльная, затым клікнуць па шуканай установе.

Інфармацыя на карце актуальная і абнаўляецца штомесяц да 5 разоў. Карыстальнікі могуць разлічваць на максімальную інфармацыйную даступнасць аб сістэме адукацыі нашага горада.

Інтэрактыўная карта-гэта выбар сучаснага чалавека, спадзяемся, што дадзены рэсурс будзе карысны і запатрабаваны.

У мэтах кансалідацыі беларускага народа, умацавання ў грамадстве ідэй міру і стваральнай працы як галоўных умоў развіцця беларускай дзяржавы Прэзідэнтам Рэспублікі Беларусь 2023 год аб'яўлены годам міру і стварэння. Адпаведны ўказ № 1 ад 1 студзеня 2023 года падпісаў Кіраўнік дзяржавы Аляксандр Лукашэнка.

Дадатковыя пенсійныя гарантыі работнікам, занятым на работах з асаблівымі ўмовамі працы

Памятка для шматдзетных сем'яў з пералікам належных ім сацыяльных ільгот, парадкам іх атрымання і аднаўлення прапушчанага тэрміну для звароту за прадугледжанымі льготамі

13.06.2022

Безопасность на воде - превыше всего

Безопасность на воде - превыше всего.

Сводки МЧС пополняются сведениями о гибели людей в водоемах.

По оперативным данным ОСВОД с начала года на 10.06.2022г. в Республике Беларусь от утопления погибло 110 человек, в том числе 6 несовершеннолетних.

В Брестской области в воде погибло 27 человек, спасено 13 человек, в т.ч. 1 несовершеннолетний.

В Пружанском районе вечером 5 июня на озере Паперня сотрудник ОСВОДа спас тонущего несовершеннолетнего. Учащийся Пружанского аграрно-технического колледжа 2005 года рождения пришел с другом искупаться. Ребята решили прыгнуть с пирса. При этом плавать парень не умел. Не зная глубины водоема и не достав дна, он начал захлебываться. Тонущего увидел матрос-спасатель. Он бросил парню спасательный круг и извлек его из воды. В медицинской помощи тот не нуждался.

Имеет место случай, когда неумение плавать стало причиной гибели 16-летнего подростка. Парень в компании своих одноклассников отдыхал на берегу карьерного водоема в Орше. Они пошли плавать на надувном матрасе. Через некоторое время 16-летний школьник пропал из виду. В последующем тело молодого человека из воды извлекли сотрудники ОСВОД. По предварительным данным, подросток не умел плавать, а в воду пошел за компанию с друзьями.

12 июня в 22-03 спасателям поступило сообщение о терпящем бедствие человеке на озере Городно возле деревни Сосновка Витебского района.

К месту сообщения были незамедлительно направлены ближайшие подразделения МЧС. По прибытии к месту вызова на расстоянии около 50 метров от берега, держась за пристань в воде находился человек.

Компания молодых людей, которые вместе отдыхали на пляже рассказала, что молодой человек доплыл до пристани, а возвращаться самостоятельно назад отказывался, утверждая, что не сможет доплыть, после чего они вызвали спасателей.

Спасатели сразу спустили на воду спасательную доску и приступили к оказанию помощи парню. Подплыв к нему стало понятно, что он охвачен паникой, с его слов ноги в воде схватывает судорога, он категорически боится плыть обратно. Уговорив его надеть спасательный жилет работники МЧС посадили его на спасательную доску и доставили на берег. После осмотра специалистами молодой человек от госпитализации отказался.

Чтобы отдых на воде не обернулся трагедией, соблюдайте правила поведения и меры безопасности. Не купайтесь в запрещенных местах. Не заплывайте за буйки. Не купайтесь у крутых обрывистых берегов с сильным течением, в заболоченных местах, в штормовую погоду и во время грозы, не ныряйте в незнакомых местах. Нельзя прыгать в воду с мостов, пристаней, подплывать к близко проходящим лодкам, катамаранам, парусникам и другим плавательным средствам. Не заходите в воду в состоянии алкогольного опьянения. Не оставляйте детей без присмотра взрослых, как на берегу реки, так и в воде. Не разрешайте устраивать детям игры в воде, связанные с нырянием и захватом ног и рук.