Адукацыйныя паслугі на платнай аснове

Паважаныя бацькі!

Аказанне адукацыйных паслуг на платнай аснове ажыццяўляецца на падставе нарматыўных прававых дакументаў, якія рэгламентуюць іх дзейнасць ( Палажэнне аб аказанні платных адукацыйных паслуг, дагавор аб платных паслугах у сферы адукацыі). Тыпавая форма дагавора аб платных паслугах у сферы адукацыі зацверджана пастановай Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь ад 21.07.2011 г. № 99 "Аб зацвярджэнні тыпавых формаў дагавораў у сферы адукацыі", у якім у АБАВЯЗКОВЫМ парадку паказваюцца найменне паслугі, якая прадастаўляецца , яе кошт і парадак змянення кошту, парадак разлікаў за аказанне паслугі і адказнасць бакоў.

На падставе пастановы Міністэрства аховы здароўя Рэспублікі Беларусь ад 25 студзеня 2013 г. № 8 " Аб зацвярджэнні санітарных нормаў і правілаў "патрабаванні для ўстаноў дашкольнай адукацыі" заняткі выхаванцаў устаноў дашкольнай адукацыі ў рамках паслуг на платнай аснове ў сферы адукацыі арганізуюцца з улікам наступных патрабаванняў:

1. Распарадак дня павінен быць складзены згодна з прыкладанням 12,13 да вышэйпаказаным санітарным нормам і правілам.

2. Працягласць заняткаў не павінна перавышаць 30 хвілін.

3. Напаўняльнасць груп павінна быць не больш за 12 выхаванцаў.

4. У групах з працягласцю знаходжання выхаванцаў 10,5 - 12 гадзін заняткі павінны праводзіцца пасля дзённага сну не больш за 2 разы на тыдзень для выхаванцаў 4-5 гадовага ўзросту, не больш за 3 разы на тыдзень-для выхаванцаў 5-7 гадоў.

5. Пры наведванні выхаванцам некалькіх заняткаў з перавагай статычнага кампанента, яны павінны чаргавацца з заняткамі дынамічнага характару.

6. Арганізацыя заняткаў у прыёмных, спальнях, абсталяваных стацыянарнымі ложкамі, забараняецца.

Змест адукацыйных паслуг на платнай аснове спрыяе пашырэнню, раскрыццю магчымасцяў і задавальненню індывідуальных патрэбаў кожнага выхаванца з улікам зоны яго бліжэйшага развіцця ва ўмовах розных відаў дзейнасці.

Паважаныя бацькі!

З мэтай развіцця індывідуальных здольнасцяў дзяцей, ГУДО "дзіцячы сад №44 г. Баранавічы" ажыццяўляе наступныя адукацыйныя паслугі на платнай аснове:

Сардэчна запрашаем!

Ўзор заявы і дамовы на аказанне платных адукацыйных паслуг вы можаце знайсці тут.