Віртуальны інфармацыйна-метадычны кабінет

Мэтай працы віртуальнага інфармацыйна-метадычнага кабінета з'яўляецца:

Вучэбна-метадычнае, інфармацыйна-рэсурснае, кансультатыўнае, доследна-эксперыментальнае і дыягнастычнае забеспячэнне адукацыйнага працэсу для ўдасканалення якасці адукацыйнай работы ўстановы дашкольнай адукацыі ў адпаведнасці з усталяванымі патрабаваннямі.

Задачы віртуальнага інфармацыйна-метадычнага кабінета:

• Стварэнне і падтрыманне фонду навукова-метадычнага забеспячэння дашкольнай адукацыі.
  • Аказанне дапамогі педагогам па ўжыванні перадавых педагагічных тэхналогій, метадаў, формаў і сродкаў развіцця выхаванцаў.
  • Абагульненне і распаўсюджванне перадавога педагагічнага вопыту.
  • Садзейнічанне павышэнню і ўдасканаленні педагагічнага майстэрства маладых спецыялістаў, пачаткоўцаў педагогаў.
  • Удасканаленне форм і метадаў навучання і развіцця выхаванцаў у адпаведнасці з патрабаваннямі адукацыйных стандартаў дашкольнай адукацыі.
  • Забеспячэнне інфармацыйных, вучэбна-метадычных і адукацыйных патрэбаў педагагічных работнікаў.