Апякунскі савет

Апякунскі савет арганізуе сваю працу на падставе нарматыўных прававых актаў Рэспублікі Беларусь, Статута ўстановы дашкольнай адукацыі і Палажэння аб апякунскім савеце ўстановы дашкольнай адукацыі.

Сваю дзейнасць апякунскі савет ажыццяўляе на падставе Кодэкса Рэспублікі Беларусь аб адукацыі п. 5 арт. 25, пастановы Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь 29 красавіка 2020 г. № 60 аб змяненні пастановы Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь ад 25 ліпеня 2011 г. № 146

Старшыня апякунскага савета: Ханцэвіч Святлана Аляксееўна

Намеснік старшыні апякунскага савета: Каласоўская Кацярына Сяргееўна

Члены апякунскага савета:

1 група-Чапялевіч Наталля Міхайлаўна

2 група-Гец Алёна Аляксандраўна

3 група-Ханцэвіч Святлана Аляксееўна

4 група-Каласоўская Кацярына Сяргееўна

5 група-Галубіцкая Ганна Сяргееўна

6 Група-Раманоўская Юлія Віктараўна

7 Група-Жалязняк Ганна Сяргееўна

8 група-Дзямчук Крысціна Сяргееўна

9 група-Мацюк Галіна Мікалаеўна

10 Група-Арцюх Надзея Генадзьеўна

11 група-Булавік Алеся Сяргееўна

12 група-Юдзіна Алеся Леанідаўна

Задачы апякунскага савета:

• садзейнічанне "дзіцячы сад № 44" у ажыццяўленні яго статутных функцый,
  • аб'яднанне намаганняў дзяржаўных і грамадскіх арганізацый, працоўных калектываў, асобных грамадзян, накіраваных на ўмацаванне матэрыяльна-тэхнічнай базы, ахову здароўя, развіццё здольнасцяў і талентаў выхаванцаў дашкольнай установы,
  • стварэнне спрыяльных умоў для забеспячэння якасці адукацыі.

работы апякунскага савета

Дзіцячага садка № 44 г. Баранавічы

на 2022/2023 навучальны год

Мэта: аказанне садзейнічання ў забеспячэнні дзейнасці ўстановы дашкольнай адукацыі.

Задачы:

• садзейнічанне ўстанове дашкольнай адукацыі ў развіцці матэрыяльна-тэхнічнай базы;
  • вызначэнне асноўных напрамкаў, формаў і памераў і парадку выкарыстання сродкаў апякунскага савета на развіццё матэрыяльна-тэхнічнай базы, правядзенне адукацыйных мерапрыемстваў.

Пасяджэнне 1 (Кастрычнік 2022 г.)

1. Зацвярджэнне складу апякунскага савета на новы навучальны 2022-2023 год.
  2. Асноўныя напрамкі дзейнасці дзіцячага сада № 44 г.Баранавічы на 2022/2023 навучальны год.
  3. Выкарыстанне сродкаў апякунскага савета і спонсарскай дапамогі для ўмацавання матэрыяльнай базы ўстановы дашкольнай адукацыі да новага навучальнага года.

Пасяджэнне 2 (красавік 2023 г.)

1. Выкананне дамовы з бацькамі ў частцы аказання адукацыйных паслуг на платнай аснове.
  2. Аб планах па развіцці і ўмацаванні матэрыяльна-тэхнічнай базы дзіцячага сада № 44 г.Баранавічы на 2023-2024 навучальны год.

Справаздача праўлення апякунскага савета "дзіцячы сад №44 г. Баранавічы" аб выдаткоўванні сродкаў IV квартал 2022 года

Справаздача праўлення апякунскага савета "дзіцячы сад № 44 г. Баранавічы" аб расходаванні сродкаў I квартал 2023 года