Адаптацыйная група

Паважаныя бацькі!

З 2013 года ў нашай установе дашкольнай адукацыі функцыянуе «адаптацыйная група» - арганізацыйная форма педагагічнай падтрымкі дзяцей ад нараджэння да 3-х гадоў і іх бацькоў.
Асноўная мэта групы кароткачасовага сумеснага знаходжання дзяцей і бацькоў «адаптацыйная група» для дзяцей ад 1,5 да 3-х гадовага ўзросту – павышэнне псіхолага-педагагічнай культуры бацькоў, якія выхоўваюць дзяцей ад нараджэння да 3-х гадоў, педагагічная падтрымка развіцця дзяцей, садзейнічанне ранняй сацыялізацыі і паспяховай адаптацыі дзяцей.
        Асноўныя задачы групы:
* Спрыяць стварэнню ўмоў для паўнавартаснага станаўлення развіцця дзіцяці праз забеспячэнне сацыяльна-эмацыйнага асяроддзя, адэкватнага патрэбам яго развіцця;
* Аказаць дапамогу бацькам у аздараўленні, выхаванні і навучанні і развіцці дзяцей ад 1,5 да 3-х гадовага ўзросту;
* Наладзіць добразычлівыя адносіны паміж дзецьмі, вучыць іх арыентавацца на дзеянні партнёраў;
* Сфарміраваць у дзяцей і бацькоў перадумовы да паспяховага наведвання дашкольнай установы.
* Забяспечыць узаемадзеянне ў трыядзе "педагог-бацька-дзіця", дыядах "бацька-дзіця", "дзіця-дзіця", "педагог-дзіця" ва ўмовах установы дашкольнай адукацыі і сям'і.

ПАЛАЖЭННЕ АБ АДАПТАЦЫЙНАЙ ГРУПЕ

Сардэчна запрашаем!